Tak. Telewizja JAMBOX jest w pełni cyfrowa co oznacza, że dostarczamy ją do Twojego telewizora w takiej jakości w jakiej nadaje ją nadawca. W żadnym miejscu naszej sieci nie idziemy na kompromisy, nie reenkodujemy, nie upscalujemy, nie zmniejszamy przepływności strumienia bitowego.

Dostęp do multimedialnej platformy JAMBOX realizowany jest z wykorzystaniem cyfrowego dekodera. Urządzenie jest udostępniane abonentom wg aktualnego cennika i warunków. Abonent może wybrać typ dekodera.

Tak, do dekodera można podłączyć każdy odbiornik telewizyjny wyposażony w wejście SCART (Eurozłącze) lub wejście analogowe (composite video-in). Natomiast jeżeli jesteście Państwo posiadaczami nowoczesnego odbiornika z matrycą LCD lub plazmową, wyposażonego w cyfrowe wejście HDMI, zalecamy skorzystanie z takiego podłączenia - umożliwia ono wykorzystanie w pełni możliwości sprzętu i pozwala cieszyć się wysoką, cyfrową jakością obrazu i dźwięku (złącze HDMI dostępne jest w dekoderach oznaczonych HD).

Tak. W cyfrowej telewizji jest to możliwe posiadając kolejny dekoder. Ale nie martw się, że będziesz musiał płacić pełny abonament. Dzięki usłudze MULTIROOM możesz mieć dodatkowy dekoder w niższej cenie abonamentu. Ważne jest, że wszystkie programy jakie masz wykupione w podstawowej usłudze będziesz mieć dostępne na drugim dekoderze tylko przy opłacie miesięcznej za multiroom.

Nie, telewizja JAMBOX korzysta z innej technologii. Telewizja JAMBOX pracuje wykorzystując nowoczesne, w pełni cyfrowe okablowanie używane równocześnie do dostarczania sieci Internet i telefonii. To okablowanie, w pełni symetryczne z powodzeniem wystarczy aby dostarczać do Twojego mieszkania jednocześnie kilka kanałów w jakości HD, usługi wypożyczalni filmów (VOD), gry sieciowe a także telewizję trójwymiarową (HD-3D). Są to sieci Next Generation Networks (NGN).

Umowa staje się normalną umową bezterminową z abonamentem wg cennika, ale oczywiście mamy przygotowane atrakcyjne promocje dla stałych Abonentów. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami dłużej.

Opłaty za usługi świadczone w ramach multimedialnej platformy JAMBOX nie zwalniają Państwa z wnoszenia obowiązkowych opłat z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Kablówka JAMBOX reemituje sygnały telewizyjne i radiowe w takiej jakości w jakiej są one dostarczane nam przez nadawców programów. Korzystamy z najlepszych źródeł sygnału, więc nie boimy się powiedzieć, że jakość obrazu w telewizji JAMBOX jest najlepsza na rynku. Staramy się, aby jak najwięcej kanałów było w jakości HD i dotrzymujemy tego słowa, będąc w czołówce operatorów oferujących największą ilość kanałów HD. Oferta programowa telewizji JAMBOX jest stale rozbudowywana o nowe kanały w jakości HD. Warto też zaznaczyć, że nie tylko kanały możemy nadawać w HD, już dziś oferujemy także materiały HD w usłudze wideo na żądanie VOD.

Tak, dekoder JAMBOX można połączyć z zestawem kina domowego. Dekodery są wyposażone w analogowe wyjścia audio oraz w cyfrowe wyjście S/PDIF - wykorzystanie go do połączenia z zestawem kina domowego pozwoli Państwu cieszyć się wysoką jakością dźwięku w standardzie 5.1

Niestety nie ma możliwości zawieszenia usług.

Do dekodera, oprócz telewizora, mogą Państwo podłączyć magnetowid, zestaw kina domowego czy domowy zestaw audio.

Dekoder wyposażony jest w następujące złącza:

 • HDMI - do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w cyfrowe wejście HDMI
 • YPbPr (component) - do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w analogowe wejście komponentowe (dla wysokiej rozdzielczości)
 • SCART - do podłączenia odbiornika telewizyjnego w wejściem SCART (Eurozłącze)
 • SCART - po podłączenia urządzeń dodatkowych (np. magnetowidu) wyposażonych w złącze SCART (Eurozłącze)
 • video-in - do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w wejście composite video
 • audio-in - do podłączenia analogowych torów (kanał prawy i lewy) audio do wejść stereo urządzeń audio
 • S/PDIF (optyczny i koncentryczny) - do podłączenie do cyfrowego toru audio w zestawie kina domowego lub w zestawie audio

Obydwa kody znajdziesz na umowie Abonenckiej lub możesz je uzyskać telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta. Kody możesz zmienić na własne poprzez zalogowanie się do WebPanela https://ssl.jambox.pl/webpanel. Zmiana jest możliwa tylko, jeśli znasz swój aktualny kod.

Kod tvPIN służy do autoryzacji usług dostępnych w JAMBOX takich jak np.: HBO GO czy ochrona rodzicielska. Kod jPIN natomiast zabezpiecza zmiany na koncie Abonenta, które mają wpływ na rozliczenia jak np.: zakup dodatkowego pakietu telewizyjnego poprzez TV Panel.

Wszyscy abonenci otrzymują adres publiczny (zewnętrzny). Adres ten jest stały i nie ulega zmianie.

Nie. Internet stacjonarny w Alfa-System nie posiada żadnych ograniczeń na ilość pobieranych ani wysyłanych danych.

Nic nie trzeba zgłaszać. Po dokonaniu wymiany urządzenia należy otworzyć przegladarkę internetową. Otworzyć dowolną stronę internetową. Jeśli urządzenie jest poprawnie skonfigurowane pojawi się strona autoryzacyjna, na której należy podać ID oraz PIN.

Po okresie na jaki obowiązywała umowa terminowa. Urządzenie przechodzi na własność Klienta.

Tak. Wymagane jest urządzenie typu router, wtedy liczba podłączonych urządzeń nie jest w żaden sposób przez nas limitowana.

Abonenci Alfa-System mają możliwość podłączenia własnego routera. Należy jednak pamiętać, że Alfa-System nie bierze odpowiedzialności za działanie urządzeń abonenckich.

Urządzenie WiFi samo w sobie nie ogranicza prędkości usługi internetowej. Jeśli jednak użytkownik korzysta z urządzenia (komputera stacjonarnego, laptopa itp.) podłączonego do Internetu poprzez WiFi, na osiąganą prędkość dostępu do Internetu mają wpływ m.in.:

 • tryb pracy (prędkość urządzenia),
 • moc nadawcza oraz czułość urządzenia WiFi,
 • zakłócenia (zagłuszenia) transmisji przez inne nadajniki,
 • odległość od nadajnika,
 • przeszkody na drodze pomiędzy urządzeniem WiFi, a komputerem.

W przypadku, gdy zauważysz znaczącą rozbieżność pomiędzy parametrami usługi oferowanymi przez dostawcę, a rzeczywistą prędkością, sprawdź prędkość łącza wykorzystując kablowe połączenie komputera z urządzeniem abonenckim.

Wykupiona prędkość jest dostarczana do routera lub innego urządzenia końcowego. Alfa-System nie odpowiada za jakość wewnętrznej sieci kablowej i/lub bezprzewodowej znajdującej się w lokalu Klienta, gdyż nie jest to przedmiotem zawartej umowy.

Nie ma takiej możliwości. Usługa skierowana jest do odbiorców indywidualnych, dlatego udostępnianie łącza innym użytkownikom (poza obrębem Lokalu) jest niezgodne z Umową. Ponadto informujemy, iż udostępniając swoje łącze Abonent ponosi pełną odpowiedzialność w tym karną za szkody wyrządzone w wyniku korzystania z usługi przez osoby trzecie.

Adresy serwerów DNS to:

 • DNS1: dns-cache1.alfa-system.pl (91.231.70.38)
 • DNS2: dns-cache2.alfa-system.pl (91.231.70.48)

Tak. Sygnał internetowy można przesłać np. za pomoca urządzeń PLC wykorzystująć istniejącą sieć elektryczną 230V lub konwerterów BNC-LAN wykrozystując okablowanie koncetryczne.

Pomiar należy sprawdzić korzystając z urządzenia podłączonego kablem do routera. Połączenie kablowe jest odporne na zakłócenia, które występuja przy połączeniu WiFi.

Przykładowe strony, na których można zweryfikować prędkość.

Sieć bezprzewodowa WiFi korzysta z tych samych fal radiowych co telefony komórkowe, telewizory i odbiorniki radiowe. Działanie sieci bezprzewodowej można porównać do działania krótkofalówek, z jednej strony komputer przetwarza dane w skompresowany sygnał radiowy i przesyła go z anteny do routera, który na powrót przetwarza sygnał radiowy na strumień danych i przesyła go za pośrednictwem naszego kabla do Internetu. Ten proces dokładnie tak samo działa w drugą stronę, router(modem) otrzymuje dane z internetu za pośrednictwem kabla a następnie przetwarza je na sygnał radiowy i wysyła do komputera. Proszę pamiętać że pasmo 2.4 GHz, w którym działa WiFi jest mocno obciążone i z tego też względu działanie Internetu drogą bezprzewodową jest narażone na silne zakłócenia.

Jeżeli chodzi o połączenie WiFi to niestety nie jesteśmy w stanie gwarantować przepustowości. Jest to związane z podatnością fal radiowych na zakłócenia, a pasmo 2.4 GHz w którym działa WiFi jest silnie obciążone. Interferencje, czyli zakłócenia mają negatywny wpływ zarówno na prędkość jak i stabilność działania sieci. Wynikają one z nakładania się na siebie fal o tej samej częstotliwości, ich źródłem nie koniecznie muszą być inne routery, fale radiowe emitują również kuchenki mikrofalowe, telewizory czy telefony bezprzewodowe i komórkowe.

Jeżeli mają Państwo problem z zasięgiem i jakością działania sieci bezprzewodowej to istnieje kilka możliwości poprawienia tego stanu rzeczy. Oczywiście najlepiej działającym rodzajem sieci jest sieć oparta na kablach, która gwarantuje prędkości do 1 Gb/s. Sieć kablowa jest najmniej podatna na zakłócenia zewnętrzne i daje najlepsze osiągi. Nie gwarantuje jednak mobilności, dlatego nie stanowi ona stuprocentowej alternatywy dla WiFi. Proponujemy, więc korzystanie z sieci mieszanej, gdzie komputery podłączone są kablowo a urządzenia mobilne jak tablety czy telefony bezprzewodowo. Jeżeli nie mają Państwo możliwości rozprowadzenia w mieszkaniu kabli sieciowych to mogą Państwo wykorzystać do przesyłu danych istniejącą sieć energetyczną w mieszkaniu używając adapterów PLC. Wystarczy zakupić odpowiednie urządzenia i założyć w wybranych miejscach mieszkania, w ten sposób nowe kable podłączamy jedynie między adapterami PLC i urządzeniami końcowymi. Jeżeli zależy Państwu na korzystaniu z sieci jedynie bezprzewodowo to mogą państwo do obecnego routera podłączyć na kablu dodatkowy router działający w trybie Acess Point czyli punktu dostępowego.

Kierunek anteny: Anteny w routerach są wielokierunkowe, dlatego zawsze warto ustawić nadajnik w centralnym punkcie mieszkania. Dzięki temu sygnał będzie rozchodził się w sposób optymalny. Można również spróbować ustawić antenę pod innym kątem niż prosty. Najsilniejszy sygnał nadawany jest w górę i dół anteny.

Inne kanały: Metoda skuteczna szczególnie w miejscach, gdzie oddziałuje na siebie wiele sieci i powstają silne zakłócenia. W razie problemów ze stabilnością i prędkością działania WiFi warto sprawdzić różne kanały.

Zakłócenia: Proszę pamiętać, aby ustawiać wszystkie urządzenia bezprzewodowe w jak największej odległości od źródeł promieniowania elektromagnetycznego jak: telefony komórkowe czy bezprzewodowe, wszelkie urządzenia elektryczne, telewizory.